Mają naturalny skład

W skład naszych produktów wchodzi czysty sok z aloesu (pozyskiwany z roślin hodowanych bez wykorzystania pestycydów i nawozów sztucznych) oraz wyjątkowe połączenie naturalnych składników aktywnych. Nie zawierają fluoru, parabenów, SLS, SLES, sacharyny, konserwantów i sztucznych barwników. Produkty zostały poddane analizie mikrobiologicznej a w ich skład wchodzą składniki naturalnego pochodzenia.

Jak wynika z wielu badań  epidemiologicznych, substancje powierzchniowo czynne,  emulgatory i środki konserwujące należą do głównych przyczyn  występowania reakcji alergicznych. Produkty Aloe Fresh zawierają naturalny słodzik, ksylitol, i zwalczają bakterie odpowiedzialne za powstawanie płytki nazębnej i próchnicy.

Nie zawierają fluoru

Liczne badania naukowe wykazały, że fluor jest substancją niebezpieczną i szkodliwą dla kości i nerek. Istnieją także badania wskazujące, że może on wykazywać działanie rakotwórcze. Fluor jest toksyną mającą nieco wyższy poziom toksyczności niż ołów. Według Dental Public Service (amerykańskiej instytucji świadczącej usługi w zakresie leczenia stomatologicznego), ​​fluor jest przyczyną osłabienia kości (osteoporozy) oraz porowatości szkliwa.

W Stanach Zjednoczonych, począwszy od kwietnia 1997 r., etykiety past do zębów zawierających fluor muszą zawierać informacje o postępowaniu w sytuacji, w której ilość spożytej przez dziecko pasty do zębów będzie większa od ziarnka grochu. Zgodnie ze stanowiskiem Agencji Żywności i Leków,  ​​fluor jest nową substancją leczniczą, której skuteczność i bezpieczeństwo stosowania wciąż jest nieznane. Według niektórych badań,  osoby dorosłe mogą spożyć do 0,5 ppm  fluoru przy każdym myciu zębów. Małe dzieci mogą spożyć jego większą ilość, już jednak spożycie  0,4 ppm fluoru  może doprowadzić do uszkodzenia nerek („Niewydolność nerek a fluoroza”, Fluorine and Dental Health, JAMA 222: 783-785, 1972).

W Europie, zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej  nr /129 / CE, dotyczącą  regulowanych  związków fluoru, etykiety past do zębów zawierających fluor muszą informować o jego zawartości. W niektórych krajach wprowadzono zakaz sprzedaży produktów zawierających fluor.

Wykazują przedłużone działanie

ben-azione-retard

Przedłużone działanie produkty Aloe Fresh zawdzięczają  karboksymetylowi chitozanu,  pozyskiwanego z egzoszkieletu raka. Wiele badań klinicznych podkreśla jego znaczenie dla zapobiegania próchnicy i chorób przyzębia. Właściwości  te, podobnie jak jego lecznicze i hemostatyczne działanie, zadecydowały o tym, że stanowi on podstawowy składnik past do zębów z nowej linii produktów Aloe Fresh.

Jako składnik pasty do zębów, karboksymetyl chitozanu:

  1. neutralizuje kwas mlekowy, wyrównując tym samym pH jamy ustnej; zapobiega próchnicy;
  2. przez kilka godzin utrzymuje się na błonie śluzowej i zębach, zapobiegając rozwojowi grzybicy i paciorkowców.
  3. działa przeciwbakteryjnie na następujące mikroorganizmy: gronkowiec złocisty, Streptococcus mutans, paciorkowiec kałowy, Streptococcus mitis, Citrobacter, Proteus mirabilis, pałeczka zapalenia płuc, pałeczka ropy błękitnej, Candida albicans.

Mikrogranulki

ben-microsfere

Mikrogranulki, zbudowane z galaretki i naturalnej powłoki polimerowej, zawierają hydrożel z substancjami przenikającymi do organizmu. W trakcie mycia zębów, poprzez mechaniczne działanie szczoteczki do zębów, mikrocząstki otwierają się, uwalniając w ten sposób  swoją zawartość. Proces ten uzależniony jest od czasu trwania i intensywności szczotkowania. Dzięki galaretkowatej konsystencji , mikrogranulki są bardzo miękkie i nie uszkadzają szkliwa.

Mikrogranulki pełnią rozmaite funkcje: mogą zawierać substancje smakowo-zapachowe i przydatne składniki,  mogą także nadawać kolor i zapewniać przyjemne odczucia podczas szczotkowania zębów. Przede wszystkim jednak umożliwiają (zarówno z punktu widzenia technologicznego, jak i marketingowego) produkcję past do zębów nowej generacji.

Mikrogranulki wchodzące w skład past do zębów zawierają aloes, dzięki czemu wykazują działanie przeciwzapalne i łagodzące.

  • Atrakcyjny i innowacyjny wygląd
  • Przyjemny zapach
  • Przyjemność stosowania
  • Składniki aktywne
  • Ochrona
  • Kolor

Mikrokryształy

Mikrokryształy to niewielkie granulki  zbudowane z krzemionki i mięty, dzięki którym pasta wykazuje lepsze właściwości czyszczące. Nie uszkadzają szkliwa.

Mikrokryształy o przebadanej wielkości i twardości dostarczają różnych bodźców czuciowych, takich jak przyjemne uczucie masażu dziąseł, uczucie świeżości , zwiększone dzięki zawartości mięty, przede wszystkim jednak  gwarantują skuteczniejsze oczyszczenie.

 

Crystal Mint

Wybielające mikrogranulki

Zapewniają przyjemny masaż dziąseł a przede wszystkim skuteczne oczyszczenie.

To niewielkie granulki krzemionki, dzięki którym pasta czyści zęby skuteczniej, nie uszkadzając szkliwa. Mikrogranulki o przebadanej wielkości  i twardości dostarczają różnych bodźców czuciowych,  takich jak przyjemne uczucie masażu dziąseł,  przede wszystkim jednak  gwarantują skuteczniejsze oczyszczenie.

Pasta wybielająca