Białe zęby

Tak jak różnimy się kolorem włosów, tak też różnimy się kolorem zębów. U niektórych zęby mają bardziej żółty odcień niż u innych, czasem też żółkną z czasem lub z powodu złych nawyków i zaniedbania.

Zęby mogą tracić połysk  z wiekiem, gdy pokrywające je szkliwo ulega uszkodzeniu. Ponadto spożywane na co dzień produkty spożywcze, napoje (takie jak kawa, herbata, czerwone wino) i tytoń szkodzą zębom, powodując powstawanie trwałych plam. Wygląd naszych zębów wpływa na naszą pewność siebie  i samoocenę. Na szczęście, przestrzeganie kilku zasad pozwala utrzymać zęby w dobrym zdrowiu i zapewnić sobie lśniący uśmiech.

Młodszy i zdrowszy wygląd oraz komfort, to tylko kilka powodów, dla których warto zadbać o uśmiech.

 

Zęby wrażliwe

Zęby wrażliwe

Wrażliwe zęby i dziąsła mogą być źródłem dyskomfortu i bólu.

Problem ten dotyczy  jednej osoby na trzy, zwłaszcza dorosłych. W większości przypadków dolegliwości bólowe są skutkiem odsłonięcia szyjek zębowych po obsunięciu się dziąseł. W ten sposób zostaje odsłonięta także zębina.

Zignorowanie problemu może skutkować pojawieniem się poważniejszych dolegliwości,  zwłaszcza gdy ból jest uporczywy i uniemożliwia właściwe szczotkowanie zębów .  Dochodzi wtedy do przyspieszenia procesu zwyrodnieniowego. Wybór właściwych produktów do higieny jamy ustnej  oraz dbałość o nią, w znacznym stopniu pomaga wzmocnić zęby i złagodzić  nieprzyjemne dolegliwości.

 

Świeży oddech

Czy halitoza wciąż jest problemem?

Halitoza jest powszechnym problemem, a w 90% przypadków odpowiadają za nią niekorzystne procesy zachodzące w jamie ustnej. Niedostateczna higiena jamy ustnej, namnażanie się bakterii wskutek zalegania resztek pokarmu, spożywanie produktów tytoniowych lub alkoholowych, niektórych produktów spożywczych (takich jak przyprawy, czosnek, tuńczyk, cebula itd.), czy suchość w jamie ustnej może być przyczyną halitozy.

Nieświeży oddech wywołuje dyskomfort, odbiera nam pewność siebie i swobodę w kontaktach z innymi.  Przestrzeganie kilku prostych zasad i poświęcenie zębom kilku minut dziennie, pozwala jednak zapobiec halitozie: szczotkuj zęby 3 razy dziennie, unikaj tytoniu i niektórych produktów spożywczych, nie tylko cebuli, czosnku i przypraw, ale także mięsa, sera i napojów alkoholowych, pij także dużo wody.

Zadbasz o codzienną higienę jamy ustnej używając past do zębów i płynów do płukania jamy ustnej wysokiej jakości.

Czyszczenie zębów

Właściwa higiena jamy ustnej ma podstawowe znaczenie dla zdrowia całego organizmu i uczucia świeżości.

Zdrowe zęby gwarantują nie tylko dobry wygląd, ale i dobre samopoczucie.
Na stałą i prawidłową higienę jamy ustnej składają się dobre nawyki i używanie właściwie dobranych produktów. Co najmniej dwa razy dziennie, zęby należy myć pastą do zębów, a usta płukać płynem do płukania jamy ustnej. Zęby powinny być czyste, a znajdujące się między nimi resztki pokarmu wypłukane.  Dziąsła powinny być różowe, nie powinny być skaleczone ani boleć podczas szczotkowania. Oddech powinien być świeży.

Właściwie dobrane produkty i dobre nawyki pozwalają zapobiec próchnicy i powstawaniu kamienia nazębnego.

Codzienna dbałość o higienę jamy ustnej jest o wiele mniej kosztowna i bolesna niż  późniejsze leczenie zębów wskutek zaniedbania

Budowa zęba

Zęby to twarda i odporna część ciała, ale dla ich zdrowia konieczna jest codzienna higiena!

Zęby są ważną częścią układu trawiennego, ale znacząco wpływają także na wygląd twarzy. Ząb zbudowany jest z trzech głównych części- korony, szyjki i korzenia, sam zaś zbudowany jest ze szkliwa, zębiny i miazgi.  Zęby są zatem narządem odpornym, ale  dla ich zdrowia konieczna jest codzienna higiena. Zęby należy czyścić pastą do zębów, płukać  usta płynem do płukania jamy ustnej i sprawdzać stan dziąseł. Codzienna dbałość o higienę jamy ustnej jest o wiele mniej kosztowna i bolesna niż  późniejsze leczenie zębów wskutek zaniedbania. Odpowiednio dobrane produkty i właściwe nawyki pozwalają uniknąć próchnicy i wystąpienia kamienia nazębnego, gwarantując higienę jamy ustnej i świeży oddech.